top of page

Cerrahi

Veteriner cerrahi uygulamalarımız ile minik dostumuzu sağlığına kavuşturmak için en iyi teknik imkanları ve veteriner hekimleri kullanırız.

Bütün operasyonlar klinik bir ön hazırlık gerektirir. İlk aşamada minik dostumuzun operasyon sırasında ve sonrasında sağlığının korunacağından emin olmamız gerekir. Bu sebeple veteriner hekimimiz, minik dostunuza özel, en düşük riskli anestezi programını ve yöntemini seçer. İkinci aşamada operasyonun yapılacağı tam donanımlı operasyon odasının ve operasyonda kullanılacak aletlerinin sterilizasyonu gelir.
 
Veteriner Medikal Park Kliniği'nde anestezi riski taşıyan hastalarda en güvenli yöntem olan “İnhalasyon Anestezisi” kullanılır. Böylece diğer anestezi yöntemleriyle oldukça riskli gruplarda olan operasyonların bile (açık göğüs ameliyatları, diyafram yırtılması operasyonları vs) güvenli bir şekilde yapılması sağlanır.

Anestezi esnasında hasta anestezik maddeyi akciğerleri yoluyla soluyarak aldığından; diğer yöntemlerin aksine vücutta istenmeyen zararlı kimyasalların oluşumu en az düzeydedir. Dolayısıyla karaciğer veya böbrek hastalığı dahil kronik bir hastalığı olan minik dostlarımız daha güvenli bir şekilde müdahale edilir. Yine anestezik maddelerle beraber yüksek oranda oksijeni decdirekt olarak akciğerlerine aldıklarından; anestezi esnasında istenmeyen hipoksemi (vücudun oksijen yoksunluğu) gibi komplikasyonların riski minimalize edilir.

Operasyon esnasında anestezi derinliği anlık olarak ayarlanabildiğinden hayati riskli acil durumlara anında müdahale edilebilir. Böylece anesteziye bağlı kayıplar (anestezinin ağır gelmesi) yaşanmaz.

Operasyon esnasında cihazlar yardımıyla tüm yaşam fonksiyonları monitörize edildilir ve böylece acil durum müdahalelerinin, henüz yaşamsal fonksiyonlar (kalp, solunum) etkilenmeden, erken yapılmasına olanak sağlar.
pexels-pranidchakan-boonrom-1350591.jpg
bottom of page