top of page

Lazer Tedavi

Lazer tedavi veya “fotobiyomodülasyon”, ışığın (kırmızı ve yakın kızılötesi) belirli dalga boylarında kullanılması ile tedavi etkisi yaratılmasıdır. Bu etkiler, geliştirilmiş iyileşme süresi, ağrıda azaltma, dolaşımda artış ve şişkinliklerin azalmasını kapsar.

Bu yenilikçi tedavi yöntemiyle; termal olmayan fotonlar vücuda uygulanır. Yaralı hücreler bunları emer. Böylece uyarılan hücrelerin metabolizmaları uyarılarak hızlanır. Artan dolaşım sayesinde enflamasyon azalır, iyileşme artar. Tedavinin yanı sıra, kısa sürede rahatlama da sağlar.

 

K-LASER Lazer Tedavi Nedir?

Veterinet Medikal Park'ta kullanılan K-Laser /USA, en gelişmiş ve tüm dünyada beşeri ve veteriner seçkin merkezlerde kullanım alanı bulan IV. Sınıf lazer terapi sistemidir.

K-laser, FDA tarafından onaylanmış, dünyanın en gelişmiş ve en ileri teknolojiyi kullanan, CE sertifikası bulunan IEC-60825-1 uygulamalarına göre IV.Sınıf bir lazer terapi cihazıdır.

K-laser; tüm anatomik bölgelerde kas, kemik ve doku ölçümlerini dünyada ilk ve tek olarak yapmış bir cihaz olarak; bu ölçümler sayesinde tedavi edilecek bölgenin en derin noktasına gereken en yüksek güçte rahatlıkla penetre olabilmektedir.

Cihaz eklem ağrıları, tendonlar, ödem ve konjesyon, ligamentlerde burkulma, kas gerginlikleri, yaralar, travma sonrası hasarlar, post operatif ağrılar, yanıklar, rehabilitasyon, ortopedik problem, tendinitis, sesamoditis, eklem yangıları, bel ve omuzdaki çeşitli yumuşak doku hasarlarında ve kronik ağrılarda kullanılabilmektedir.

Kedi, köpek, kuş ve diğer egzotik hayvanlar için veteriner lazer uygulamalarında tedavi süreleri, uygulanacak bölge ve probleme bağlı olarak, 3 ila 8 dakika arasında sürmektedir. Ağrısız, kolay ve kısa süreli terapi şekliyle hasta konforunu tamamen arttıran bu cihaz tedavi ve iyileşme süresini oldukça kısaltmaktadır.

K-Laser ‘in kızılötesi lazer ışığı vücuda derinlemesine nüfuz ederek dokularla hücresel düzeyde etkileşime girer ve hücresel düzeyde absorbe edilir. Lokal dolaşımı artırarak bölgenin oksijenizasyonunu ve beslenmesini sağlar. Bu şekilde hücresel enerji (ATP) tetiklenir ve hücre zarının geçirgenliği artarak hücrenin metabolik aktivitesi yükselir. Bu durum yangı, ödem, kas spazmları, tutukluğun giderilmesi, ağrının azalması ve dokuların onarımının hızlanması gibi hücre ve doku sağlığı için bir dizi yararlı etki oluşturur. K-laser, vücudun doğal ışık emme komplekslerini optimal olarak hedefleyen 4 bağımsız diyot ile dünyada ilk patent almış lazer terapi cihazıdır.

k-laser-nz-cube3_edited.png
bottom of page